Sipariş Yönetimi

Sipariş Havuzu ve Durum Yönetimi

BeceriX ile Pazar yerleri veya e-ticaret sitelerinden gelen siparişlerinizi tek bir ekranda listeleyerek siparişlerin istenilen alanlara göre filtrelenmesi, gruplanması, raporlanması, yazdırılması vb. işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. İşlem gören siparişler ile ilgili durum bilgileri, paketleme sevkiyat bilgileri ve kargo bilgilerini de sipariş havuzundan kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Geç Teslimat Uyarısı

Pazar yerlerinden gelen siparişlerinizde siparişin teslim tarihi bilgisi de bulunmaktadır. BeceriX bu bilgi üzerinden gecikmeye düşmek üzere olan siparişler için sizleri önceden uyarır.

Sipariş Notu

Sevk edilen siparişleriniz ile ilgili olarak müşterilerinize iletilmesini istediğiniz notlar var ise bunları da becerix üzerinden kayıt altına alarak çıktısını alıp sipariş paketine ekleyebilirsiniz

Kargo Etiketi Yazdırma

BeceriX üzerinden istenilen bilgileri içeren kargo etiketi tasarımını yaparak paketlenip sevkiyata hazır hale gelen siparişleriniz için kargo etiketi yazdırabilirsiniz.

E-Fatura Entegrasyonu

Eğer e-fatura mükellefiyseniz becerixle paketleme işlemi sonunda oluşan faturanız e-fatura olarak oluşur anlaşmalı e fatura entegratörü üzerinden de gelir idaresi başkanlığına ve müşterinize elektronik ortamda

Kâğıt Fatura Çıktısı

E-fatura mükellefi olun ya da olmayın Becerixte tüm faturalarınızın kendi yaptığınız tasarımlara göre kağıt çıktısını alabilirsiniz.

Toplu Fatura Yazdırma

Becerixte fatura çıktısı alma işlemini her paketlemenin sonunda ayrı ayrı yapabileceğiniz gibi tüm paketleme işlemlerinizi tamamladıktan sonra toplu olarak da yapabilirsiniz.

Sipariş Toplama Emri (Tekli/Çoklu)

Paketleyip sevk etmeniz gereken siparişler için becerix üzerinde paketleme işlemi öncesinde bir toplama emri oluşturabilirsiniz. Böylece sipariş edilen ürünlerinizi deponuzdan toplu bir şekilde hızlı ve pratik olarak toplayıp paketleme alanına getirebilirsiniz.

Cihaz ile Toplama (Tekli/Çoklu Ürün Ayrıştırma)

Becerix üzerinden verdiğiniz toplama emrinin çıktısını almadan android işletim sistemine sahip mobil bir cihaz ile barkod okutarak ürün toplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Raf Adresli Toplama (Tekli/Çoklu Ürün Ayrıştırma)

Becerix üzerinden verdiğiniz toplama emrini sipariş veya ürün bazlı değil direkt raf bazlı toplayabilirsiniz. Böyle depo içerisinde en az hareket ile en hızlı ve en doğru şekilde ürün toplama işlemi yapabilirsiniz.

Toplama Sonrası Ürün Ayrıştırma

Toplama emri ile topladığınız ürünleri paketleme alanına kümüle bir şekilde getirdikten sonra eğer isterseniz sipariş, cari, teslimat noktası vb. şekillerde ayrıştırabilirsiniz.

Belge Okutarak Paketlemeye Başla

Becerixte paketleme işlemine kargo kodu, sipariş numarası vb. bir benzersiz numara okutarak başlayabilirsiniz. Becerix ilgili siparişi bulup içerisindeki ürünleri hızlı bir şekilde karşınıza getirdikten sonra paketleme işlemi için ürün okutmaya başlayabilirsiniz.

Set/Kopya Ürün Paketleme

Set diye tabir edilen birden fazla ürünün tek bir pakette birleşmesi ile oluşan ürün veya bir pazar yerinde birden fazla açılan aynı ürün ile ilgili sipariş paketlemesi yaparken set ürünün kendisinin veya içindeki ürünün barkodunu okutarak, kopya ürünler de ise herhangi bir kopyasının barkodunu okutarak kolaylıkla paketleme işlemi yapabilirsiniz.

Sipariş Notu/Kara Liste Uyarıları

Sipariş ile ilgili bir özel bir notunuz varsa veya siparişinizin müşterisi becerix üzerinden kara listeye alınmış ise paketleme ekranında bu bilgiyi uyarı olarak görebilirsiniz.

Fatura Entegrasyonu

Eğer ön muhasebe süreçlerinizi becerix üzerinden değil de farklı bir yazılım ile takip ediyorsanız paketleme sonrası oluşan satış faturanızı mevcut kullandığınız programa otomatik olarak entegre edebilirsiniz.

Kargo Çuvalına Koy

Paketleme ekranından oluşturduğunuz paketlerinizi becerix üzerinde kargo çuvalına koyma işlemi yaparak hangi paketin hangi çuvalda olduğunu sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

Kargoya Ver

Becerix üzerinden, paketlerin konulduğu kargo çuvalınızı toplu olarak ya da paketlerinizi bağımsız olarak kargoya verebilirsiniz. Böylece siparişlerinizin kargoya veriliş süreçlerini de kargo takiplerini de becerix üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.