Tedarik Yönetimi

Mrp İhtiyaç Planlama

Ürünleriniz için satın alma ihtiyacı hesaplanırken ürünün dönemsel satış adetleri depo bakiyeleri ve asgari stok seviyeleri vb. etkenler dikkate alınarak satın alma ihtiyacının olup olmadığı eğer ihtiyaç varsa ne kadar olduğunu becerix size söyler eğer isterseniz de otomatik olarak tedarikçi siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

 

Tedarikçi Siparişi

Ürünlerinizin temini için tedarikçilerinize becerix üzerinden tedarikçi siparişi oluşturabilirsiniz. Böylece ürünlerinizin tedarik süreçlerini ve anlaşılan şartlarda ürün temini yapılıp yapılmadığını becerix üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Bağlantı Yönetimi

Toplu mal alımlarında uygun koşullarda alım yapıyorsanız eğer bu koşulları becerixe tanımlayabilirsiniz. Böylece alış faturalarınızı ilgili bağlantı ile tedarik edilecek miktar tamamlanana kadar anlaşılan koşullarda işleyebilirsiniz.

 

Anlık Siparişten Satın Alma Talebi

Satışını yaptığınız ürünler için depoda yeterli stok bulunmadığı durumlarda becerix üzerinde mevcut müşteri siparişlerini raporlayarak siparişleri karşılayacak stok miktarlarını görüp tek seferde kolaylıkla satın alma talebi oluşturup tedarik süreci başlatabilirsiniz.

 

Alış İrsaliyesi

İrsaliye ile gelen ürünlerinizi tedarikçi siparişine bağlı giriş yaparak miktar, fiyat, iskonto vb. bilgilerin doğruluğunu karşılaştırıp becerixte alış irsaliyesi oluşturabilirsiniz. Gerektiğinde sipariş bağlantısız olarak da alış irsaliyesi girerek ürünlerinizi deponuza alabilirsiniz.

 

Alış Faturası

Fatura ile gelen ürünlerinizi sipariş veya irsaliye bağlantısız olarak deponuza alabilirsiniz. İstediğiniz takdirde tedarikçi siparişine veya alış irsaliyesine bağlı giriş yapılarak miktar, fiyat vb. bilgilerin doğruluğu karşılaştırarak da alış faturası oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz alış faturalarını tedarikçi firmanızın cari kart hareketlerine alacak kaydı olarak görebilirsiniz.

 

Fiyat Listesi Yönetimi

İşletme, tedarikçileri ile ürünler için belli tarihler aralığında birden fazla fiyat geçerli olacak şekilde tanımlamalar yapabilecek ve bunları sistem üzerinden takip edebilecektir. Sistem üzerinden yapılacak bu tanımlamalar sayesinde oluşturulan tedarikçi siparişi, alış irsaliyesi ve alış faturası kayıtlarında ilgili tarihte ilgili firmadan doğru fiyatın girilmesi sağlanacaktır